Frezeleme Sürümü

2.5 eksen frezeleme operasyonları için dik işleme ve router tezgahlarda son derece pratik ve sorunsuz takım yolları oluşturun. 

Frezeleme Modülü

Frezeleme işlevlerinin tamamı bu modülde mevcuttur. İş parçası geometrisi CAD araçlarıyla çizilebilir veya DXF/DWG aktarılabilir. İşlevler için resme tıklayınız.

CAM Yöneticisi

CNC Takım yolları CAM yöneticisine kaydedilir. G kodunu oluşturun, kesin, kopyalayın veya simüle edin. Dilediğinizde CAM yöneticisini kullanarak takım yollarını düzenleyin.

Yüzey Tarama

Yüzey frezeleme en yaygın frezeleme işlemidir ve çok sayıda farklı takımla gerçekleştirilebilir. Değiştirilebilir uçlu frezeleme takımları, kenar frezeleme takımları ve yan frezeleme takımları da kullanılabilir.

Cep Boşaltma

Sınırsız sayıda kapalı cepler ve açık cep işlenebilir. Cep frezelemede dalma noktaları, iş parçasına göre keser. Rampalar, spiraller vb. daldırma alanları malzemeye güvenli bir şekilde daldırmayı sağlar.

Profil İşleme

Programlama sürecini basitleştiren kaba işleme ve son işleme stratejisi içerdiğinden, profil frezeleme çok daha hızlı veya kolaydır. CAMPratik ile CAD modelini düzenlemek zorunda değilsiniz.

Delme

Standart döngülerle merkezleme, raybalama, delme ve kılavuz çekme ile eksiksiz bir delme çözümü sunar ve kullanıcı döngüleri de mevcuttur. Delik algılama ile delik gruplarını belirlemek otomatikleştirilebilir.

Pah Kırma - Çapak Alma

Cep ve profil işlemlerinde kenarların kırılması CAMPratik ile çok daha hızlı ve kolay. Model değişikliği yapmadan kenarlara pah vermek için profiller ve ceplerle aynı geometriyi kullanabilirsiniz.

Açık Cep Boşaltma

CAMPratik ile açık cepler sistem tarafından otomatik olarak tanınır. İş parçası veya cep dışında kalan giriş stratejileri otomatik olarak seçilir. İşleme stratejisi açık cepler için kusursuz takım yolları oluşturur.

Diş Çekme

CAMPratik ile farklı kesme derinlikleri, açma / kapama stratejileri ve ayarlanabilir bir başlangıç ​​açısı ile standart iç ve dış dişleri kolayca ve basit bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Yazı Yazma - Gravür

Herhangi bir metni ve şekli gravürlemek için işlevler sunulur. İşlev, konturların keskinleştirilmesini destekler. Bu sayede keskin kenarlı alanlarda bile kontur korunur.

Kanal Açma

Bu işlem, parça üzerinde uygun geometriyi ve serbestçe tanımlanabilen bir T-kanal kesiciyi seçerek T-kanallarının programlanmasını basitleştirir.

Profil Kesme

Profil kesme ile profilleri düzenleyebilirsiniz. İşleme alanı için çizimler seçilerek belirlenebilir. Otomatik veya manuel tutma çubukları da eklenebilir.