• CAMPratik

  Pratik ve Ekonomik CAM Çözümü

  CAMPratik, 2.5 eksen frezeleme ve 2 eksen-c eksen tornalama işlemleri için kullanımı kolay işlevsel bir çözümdür. Sadece €690'dan başlayan fiyatlarla kalıcı lisansa sahip olun!

  Pratik ve Ekonomik CAM Çözümü
 • Gelişmiş Çarpma Kontrollü

  3D CNC İşleme Simülasyonu

  2 eksenli torna tezgahları için CAMPratik yazılımı, güçlü işlemler sunar. Kaba işleme, ince talaş işleme, kılavuz çekme, kanal açma, delme, diş çekme, kesme ve daha fazlası için 2 eksenli operasyonları ayarlamak hızlı ve kolaydır. Bu güçlü CAD-CAM yazılımı, tüm basit ve karmaşık parça tasarımlarınız için eksiksiz bir CNC programlama çözümüdür.

  3D CNC İşleme Simülasyonu
 • CNC Torna Merkezleri için Güçlü CAM

  2 eksenli torna tezgahları için CAMPratik yazılımı, güçlü işlemler sunar. Kaba işleme, ince talaş işleme, kılavuz çekme, kanal açma, delme, diş çekme, kesme ve daha fazlası için 2 eksenli operasyonları ayarlamak hızlı ve kolaydır. Bu güçlü CAD-CAM yazılımı, tüm basit ve karmaşık parça tasarımlarınız için eksiksiz bir CNC programlama çözümüdür.

  CNC Torna Merkezleri için Güçlü CAM
 • C Eksen CNC Torna

  Güçlü ve Eksiksiz CNC Programlama

  CAMPratik Freze Tornalama, frezeleme ve tornalamanın tüm güçlü CNC programlama işlevlerini tek bir işleme çözümünde birleştiren eksiksiz bir yazılımdır. Frezeleme ve tornalamanın karmaşık programlama gereksinimlerine göre özel olarak tasarlanmış, kullanıcı dostu bir arayüzde güçlü işlevler sunar.

  Güçlü ve Eksiksiz CNC Programlama

  3D işleme simülasyonu dahil olmak üzere; frezeleme, tornalama, delme, kesme ve cep boşaltma için uygun maliyetli cnc CAD / CAM yazılımı.

  2.5 eksen için frezeleme ve tornalama operasyonları için CAD işlevlerine sahip uygun fiyatlı bir CAM sistemidir. Düzenli, mantıklı ve Türkçe arayüzüne sahiptir. Ayrıca C ekseni ile tornalanmış / frezelenmiş parçalar için fonksiyonlar yer alır.

  Hazır Post Processor

  Mach3 • Fanuc • Heidenhain • HAAS • Siemens • DOOSAN • MAZAK • MORI-SEIKI • Lathe 2 ve diğer post processorler desteklenir.

  Tecrübe Gerektirmez

  Herhangi bir CAM tecrübesi gerektirmeden hızla öğrenerek takım yolları oluşturabilirsiniz. CAM sistemi bunun için inşa edilmiştir.

  CAMPratik İşlevlerine Genel Bakış

  Frezeleme Modülü

  Frezeleme işlevlerinin tamamı bu modülde mevcuttur. İş parçası geometrisi CAD araçlarıyla çizilebilir veya DXF/DWG aktarılabilir. İşlevler için resme tıklayınız.

  CAM Yöneticisi

  CNC Takım yolları CAM yöneticisine kaydedilir. G kodunu oluşturun, kesin, kopyalayın veya simüle edin. Dilediğinizde CAM yöneticisini kullanarak takım yollarını düzenleyin.

  Yüzey Tarama

  Yüzey frezeleme en yaygın frezeleme işlemidir ve çok sayıda farklı takımla gerçekleştirilebilir. Değiştirilebilir uçlu frezeleme takımları, kenar frezeleme takımları ve yan frezeleme takımları da kullanılabilir.

  Cep Boşaltma

  Sınırsız sayıda kapalı cepler ve açık cep işlenebilir. Cep frezelemede dalma noktaları, iş parçasına göre keser. Rampalar, spiraller vb. daldırma alanları malzemeye güvenli bir şekilde daldırmayı sağlar.

  Profil İşleme

  Programlama sürecini basitleştiren kaba işleme ve son işleme stratejisi içerdiğinden, profil frezeleme çok daha hızlı veya kolaydır. CAMPratik ile CAD modelini düzenlemek zorunda değilsiniz.

  Delme

  Standart döngülerle merkezleme, raybalama, delme ve kılavuz çekme ile eksiksiz bir delme çözümü sunar ve kullanıcı döngüleri de mevcuttur. Delik algılama ile delik gruplarını belirlemek otomatikleştirilebilir.

  Pah Kırma - Çapak Alma

  Cep ve profil işlemlerinde kenarların kırılması CAMPratik ile çok daha hızlı ve kolay. Model değişikliği yapmadan kenarlara pah vermek için profiller ve ceplerle aynı geometriyi kullanabilirsiniz.

  Açık Cep Boşaltma

  CAMPratik ile açık cepler sistem tarafından otomatik olarak tanınır. İş parçası veya cep dışında kalan giriş stratejileri otomatik olarak seçilir. İşleme stratejisi açık cepler için kusursuz takım yolları oluşturur.

  Diş Çekme

  CAMPratik ile farklı kesme derinlikleri, açma / kapama stratejileri ve ayarlanabilir bir başlangıç ​​açısı ile standart iç ve dış dişleri kolayca ve basit bir şekilde oluşturabilirsiniz.

  Yazı Yazma - Gravür

  Herhangi bir metni ve şekli gravürlemek için işlevler sunulur. İşlev, konturların keskinleştirilmesini destekler. Bu sayede keskin kenarlı alanlarda bile kontur korunur.

  Kanal Açma

  Bu işlem, parça üzerinde uygun geometriyi ve serbestçe tanımlanabilen bir T-kanal kesiciyi seçerek T-kanallarının programlanmasını basitleştirir.

  Profil Kesme

  Profil kesme ile profilleri düzenleyebilirsiniz. İşleme alanı için çizimler seçilerek belirlenebilir. Otomatik veya manuel tutma çubukları da eklenebilir.

  Tornalama

  CNC torna tezgahlarınızı hızlı ve verimli tornalama için programlayın. CAMPratik, hızlı ve ekonomik tornalama için takım yolları ve teknikleri içeren bir tornalama paketi sunar. 

  Diş Açma

  Burada diş birkaç adımda açılabilir. Besleme hareketi sırasında, kesici kenar iş parçasına aynı anda girerken takım iş parçası üzerinde boyuna hareket eder.

  Delme

  Örnek olarak puntayı konumlandırmak için geometrileri tanımlamadan bir dönüş ekseni boyunca delmenize olanak tanır.

  Dış Çap Kanal Açma

  İç / dış veya yüzey kanallarının mükemmel şekilde oluşturulması, makine döngülerini kullanan veya takım hareketleri (G0, G1) oluşturabilen bir takım yolu ile sonuçlanır.

  Alın Kanal Açma

  Kanal açmada radyal ve eksenel yönlerde talaşların en kesintisiz şekilde çıkarılması sağlanır. (daha az hızlı travers)

  C Eksen İşleme

  C ekseninin temel programlaması tornalamaya dahildir. Frezeleme ile birlikte, yüz ve çapraz kontur frezeleme gibi operasyonların yanı sıra çevre ve dairesel yay üzerinde yüz ve çapraz delme.

  C Eksen Yüzey Delme

  CAMPratik frezeleme ile birlikte, yüz ve çapraz kontur frezeleme gibi genişletilmiş operasyonların yanı sıra çevre ve dairesel yay üzerinde sıralama imkanı ile yüz ve çapraz delme.

  Post Prossesor

  Post processor oluşturucu açıktır ve her modülde serbestçe kullanılabilir. Standard kontroller için hazır son işlemciler de dahildir. Post işlemciler uyarlanabilir ve yeni, bireysel post işlemciler oluşturulabilir.

  Takım Kütüphanesi

  Takımları kütüphaneye kaydederek, CAM operasyonlarında hızla seçim yapabilirsiniz. Takım özelliklerini ve kesme parametrelerini girin, değiştirin veya kopyalayın.

  CAMPratik, Türkçe ve kullanımı kolay kullanıcı arayüzü ile sunulur. Frezeleme, tornalama, delme, kesme ve oyma için CAD işlevlerine sahip tamamen yeni geliştirilmiş bir CAM programıdır. Ek olarak C ekseni ile tornalanmış / frezelenmiş parçalar için genişletilmiş işlevler içerir.

  CAMPratik kullanmak için CAD veya CAM sistemleriyle ilgili herhangi bir deneyim gerekmez. CNC makineniz için G kodunun oluşturulmasını hızlandırmak amacıyla, kullanımı kolay ve mantıklı kılmak için özenle geliştirildi.

  CAMPratik, 2.5 eksen frezeleme ve delme uygulamaları için güçlü, verimli ve güvenli takım yolları sunar. Çok yönlü ve kullanımı kolaydır. Kaba işleme, finiş işleme, oyma, yüzey frezeleme ve delme için çok çeşitli temel ve gelişmiş işlevler içerir. Simülasyon ayrıca frezeleme, tornalama ve kombine frezeleme / tornalama uygulamaları için işlemenin son derece doğru bir şekilde kontrol edilmesini sağlar ve takım yollarını analiz eder. Ürün geliştirmeyi ve pazara sunma süresini hızlandırmak için mevcut CAD / CAM yazılımına hızlı ve sorunsuz entegrasyon için tasarlanmıştır.